Ostatní příslušenství

Alternativní ovládání alarmu

Standardní ovládání alarmu je tlačítkem (případně skrytým), dále pomocí SMS. Další možností je ovládat alarm pomocí modulu dálkového ovládání (klíčenky + přijímač DO), pomocí klávesnice nebo jiným dodatečným modulem. Pro tyto případy se používá upravená verze SW, která místo ovládacího tlačítka má dvoustavový vypínač. Jeden stav (rozepnuto) aktivuje alarm, druhý stav (sepnuto) deaktivuje alarm. Uvedený způsob ovládání měl i původní alarm s mobilem.
Příklady dálkového ovládání jsou uvedeny dále.

Připojení k PC

Kromě konfigurace pomocí konfiguračních SMS lze nastavit alarm pomocí aplikace přímo z PC nebo noteboku. Tento způsob je velmi jednoduchý a intuitivní. Pro připojení alarmu je potřeba použít jednoduchou redukci, která vytvoří v PC virtuální sériový kanál. Vlastní aplikace a nastavení je popsáno v sekci GSM Alarm Profi 300/Konfigurace.
SW alarm je v současné době (červen 2016) testován pro použití této aplikace, samotná aplikace v nejbližší době dozná také drobné úpravy.Modul DO
Popis:
Jako přijímač DO je použita stavebnice od fy Flajzar (bohužel v poslední době - duben 2016 došlo k výraznému zdražení o téměř 80%). Modul je vestavěn v malé krabičce. K alarmu se připojuje jednoduše pomocí jacku. Modul je programovatelný a umožňuje připojení až 15 ovládacích klíčenek.
Technické údaje:
Frekvence: 433,92MHz
Kodování: Keelog firmy Flajzar
Dosah ve volném prostoru: až 50 metrů
Napájení: 12-14V je zajištěno z alarmu.
Klíčenka DO
Popis:
Klíčenka umožňuje snadné ovládání pomocí modulu DO. Je možné využít více klíčenek.
Technické údaje:
Počet tlačítek: 2
Signalizace: modrá LED dioda
Frekvence: 433,92MHz Kodování: Keelog firmy Flajzar
Dosah ve volném prostoru: až 50 metrů
Rozměry: 52 x 32mm
Napájení 3V baterie CR2016
Externí anténa
Popis:
Externí anténa pro zlepšení příjmu signálu GSM.
Technické údaje:
Délka prutu cca 25 cm
Délka kabelu cca 3m
Redukce USB
Popis:
Redukce umožňuje připojení alarmu k PC pomocí portu USB. Tato redukce je nutná proto, že alarm komunikuje pouze pomocí seriového kanálu. Využívá se pro konfigurací alarmu pomocí aplikace Konfigurátor.
Technické údaje:
Bezproblémové připojení k PC
Drivery pro Windows dodány s redukcí

Některé v tabulce převzaty z flajzar.cz


© A.K. 25.6.2016