Časté dotazy

 

 

Při použití SIM karty O2 dojde k zatuhnutí celého alarmu. Ostatní operátoři fungují.
Výrobce GSM modulů ukončil výrobu použitého typu 300DZ a nahradil ho typem 900D. Ten má některé nedostatky, ke kterým patří i tato. Doporučuji použít SIM kartu Vodafone, s tou jsou nejlepší zkušenosti. Hledám jiného výrobce GSM modulů.

Jak nastavím text ovládacích SMS?
U současné verze SW není možné nastavit text ovládacích SMS. Po dohodě je možné upravit text přímo v SW při programování. Připravuji další verzi SW, kde změna SMS bude možná.

Alarm posílá SMS ve tvaru Naruseno cidlo 1 atd. Mohu změnit text poplachových SMS?
U současné verze SW není možné změnit text SMS. Připravuji další verzi SW, kde změna SMS bude možná.

Pokud mám nastaveno volání na více telefonních čísel, je jedno, zda první volání přijmu nebo odmítnu. Vždy dojde k dalšímu volání. Proč?
Tato chyba se projevila i u alarmů s mobilem. Alarm ne vždy dokáže rozpoznat změnu stavu. Závisí to nejenom na operátorech, ale i na typu mobilu.

Mohu vytvořit položky Alarm1.. a Konf6.. v mém mobilu?
Ne, to není možné. Každý mobil ukládá položky do telefonního seznamu různým způsobem a alarm by konfiguraci nemusel správně načíst.

Nedaří se mi vytvořit na SIM kartě položky Alarm1.. a Konf6..Kde dělám chybu?
Je nutno postupovat přesně podle návodu. Jednoduše řečeno, po připojení napájecího napětí červená LED nějakou dobu bliká. Pokud začne svítit déle než 4 sekundy, stisknu tlačítko a držím až do zhasnutí. LED pak 2x krátce problikne.

GSM Alarm Profi 300 nemá displej, jak nastavím chování alarmu?
Bohužel, je to trochu obtížnější. Je nutno inicializovat SIM kartu v alarmu (vytvořit položky Alarm1...v telefonním seznamu), pak kartu vyjmout a v jakémkoli mobilu telefonní a konfigurační čísla upravit.

Přináší GSM Alarm Profi 300 pro uživatele výraznější zlepšení?
Ano,zejména rozšíření teplotního rozsahu (hlavně do mínusu) a zvýšení spolehlivosti.

Nenašli jste odpověď? Zeptejte se!